Fototapety wzory i wzorki

Fototapety wzorki mogą zdobić wnętrza przytulnych pokoi, kuchnie a nawet salony. W zależności od danego motywu, można dzięki nim nadać aranżacji indywidualnego charakteru. W kategorii znajdują się zarówno fototapety o intensywnych barwach, jak i te w kolorach pastelowych. Dwubarwne, delikatne motywy mogą być tłem dla bardziej odważnych aranżacji lub zrównoważyć nadmiar kolorów, które w niej występują.

Duże, wyraźne wzory kwiatów pasują do romantycznej sypialni, zaś drobne, geometryczne wzorki do salonu w stylu industrialnym lub loftowym. Kreskówkowe motywy samochodów, samolotów lub sympatycznych zwierzątek, sprawdzą się w pokoju dziecka. Wzorki skandynawskie - choinki, trójkąty naśladujące linię gór i lasów, będą idealnym uzupełnieniem aranżacji w tym skandynawskim. Geometryczne dekory retro uspokoją wnętrze i nadadzą mu zrównoważonego dynamizmu.

Fototapety wzory

Duże wzory wprowadzają do aranżacji powagę i dominację - mogą z powodzeniem zdobić obszerne salony. Drobne wzorki o stonowanych kolorach nadają wnętrzu lekkości. Wiele z tych wzorków przypomina kreatywną zabawę, sprawia, że wnętrze jest po prostu wesołe i sympatyczne. Dekory naśladują różne techniki malarskie - akwarela, farby olejne, rysowanie wzorków czarnym markerem. Im wzór jest bardziej złożony, tym fototapeta bardziej dominuje w otoczeniu, dlatego podczas wyboru należy zastanowić się, czy nie przeciąży ona otoczenia. Delikatne wzorki pasują do większości aranżacji, warto jednak wybrać te w kolorach nawiązujących do barw występujących w danym wnętrzu. Każda z propozycji może stworzyć w sypialni, pokoju lub salonie indywidualny charakter, który zadecyduje o ostatecznym efekcie wizualnym. Przed dobraniem tapety dobrze jest określić styl, w którym ma ona pełnić rolę dekoracyjną.

Tapety wzory - na wymiar

Fototapety na wymiar sprawdzą się w każdym nietypowym wnętrzu. Możliwość wybrania różnych wariantów kolorów (barwny, czarno-biały, sepia) to kolejny ukłon w stronę indywidualności. Dzięki specjalnej aplikacji można w sklepie zamówić fototapetę w dowolnym rozmiarze i poddać ją edycji, tak aby jeszcze lepiej pasowała do wystroju domu lub mieszkania. Ciekawą opcją, jeśli chodzi o wzorki drobne, jest możliwość wybrania gęstości wzoru. Dzięki temu dany motyw można powiększyć lub pomniejszyć w skali od 1 do 5. Obraz można także obrócić w pionie i poziomie, oraz wykonać jego odbicie lustrzane.

Rodzaje tapet

Jedną z ważniejszych opcji podczas wyboru idealnej fototapety jest możliwość wybrania tkaniny bazowej. Do wyboru są trzy różne warianty, które z taką samą dokładnością oddają poszczególne wzory. Wytrzymałe na rożne czynniki, między innymi promieniowanie UV (TopTex), nadają się do przecierania mokrą lub suchą ściereczką. Poszczególne rodzaje fototapet posiadają uszlachetnienia - materiały ekologiczne, laminat UV. Montaż każdej z nich jest łatwy, szczególnie wariantu TopTex, który jest wyposażony w warstwę samoprzylepną. Każdy wariant posiada swoją własną grubość:

  • TopTex  - poliester o grubości 190 µm,
  • Fototapeta zmywalna - flizelina o grubości 370 µm,
  • Fototapeta Winylowa - grubość flizeliny 370 µm.
czytaj więcej