Fototapety ptaki i pióra

Ptaki to jeden z najpiękniejszych motywów, które mogą zdobić fototapety. Modne są szczególnie motywy flamingów, które, krasą swoich różowych piór oraz elegancją sylwetki, dodają wnętrzu nieodpartego uroku. Fototapety flamingi prezentują różne kompozycje i środki wyrazu artystycznego, które z powodzeniem wpisują się w designerskie wnętrza. Ptaki w ujęciach dynamicznych - w locie, brodzące po wodzie - ożywiają wnętrza i wprowadzają do nich dynamikę.

Realistyczne zdjęcia ptaków lub ich piór spodobają się nie tylko miłośnikom ptaków, ale także osobom, które poszukują nietuzinkowych elementów dekoracyjnych. Fototapeta to dekoracja idealna do dużego salonu lub sypialni. Świetnie sprawdzi się jako dominanta w aranżacjach w stylu romantycznym lub klasycznym. Zwiewność oraz wdzięk ptaków nada każdemu wnętrzu lekkości.

Fototapety ptaki

 W kategorii znajdują się zarówno realistyczne zdjęcia ptaków, jak i malarskie inspiracje wykreowane przez artystów. Flamingi, żurawie, kaczki, czaple i wiele innych pięknych ptaków ujęte są na tle wody, gór, pośród egzotycznych lasów oraz pokrytych wysokimi trawami. Fantazyjne ujęcia zostały przedstawione za pomocą technik malarskich, takich jak: akwarela, farby olejne oraz grafika komputerowa. Równie efektowne są kadry przedstawione w czarno-białych grafikach, które nadadzą wnętrzu harmonii i spokoju. Pastelowe odcienie błękitu, różu oraz biel i beż kontrastują z ciemniejszymi i bardziej nasyconymi kolorami, które ożywiają kompozycję. Szczególnie efektownie prezentują się flamingi, które wyróżniają się z otoczenia intensywnym odcieniem różowych piór. Równie pięknie wyglądają fototapety pióra, które przedstawiają jedynie wycięte kadry wypełnione ptasimi piórami. Ptaki na tle fantazyjnych wzorów ożywią każde wnętrze i wprowadzą do aranżacji wyrazisty charakter.

Fototapety na wymiar

Istnieje możliwość zamówienia fototapety na wymiar, idealnie dopasowanej do potrzeb klienta. Specjalna aplikacja dostępna w sklepie umożliwia zamówienie odpowiednich wymiarów fototapet, a nawet ich skadrowanie i edycję kolorystyczną wybranego obrazu. Każdy kolorowy kadr można przekształcić w obraz czarno-biały lub w kolorze sepii. Oprócz tego jest możliwość wybrania - jednego z pośród trzech wariantów - rodzaju fototapety:

  • Fototapeta Winylowa - flizelina o grubości 224 µm,
  • Fototapeta Zmywalna - flizelina o grubości 370 µm,
  • Fototapeta TopTex - poliester o grubości 190 µm.

Każda z opcji posiada gładką, matową powierzchnię i wykazuje odporność na różne czynniki, np. ścieranie i promieniowanie słoneczne. Szczególnie odporna jest fototapeta zmywalna wykonana z flizeliny (materiał ekologiczny). Pokryta jest ona warstwą zabezpieczającą - laminatem UV. Bez obaw można ją przecierać na mokro. Pozostałe dwie: winylowa oraz TopTex powinny być przecierane suchą szmatką. Tapety są łatwe w montażu i wyróżniają się nasyconymi barwami. Na szczególną uwagę zasługuje fototapeta TopTex, której spodnia część jest pokryta klejem, co jeszcze bardziej ułatwia montaż.

czytaj więcej