Fototapety powierzchnie i struktury

Fototapety, które wzorem nawiązują do naturalnych powierzchni oraz struktur powstałych poprzez ingerencję człowieka. Widoczne na nich zbliżenia tworzyw i minerałów pozwalają z bliska przyjrzeć się ich niepowtarzalnemu pięknu. Drewno, kamień, czy nawet zbliżenie na nerwację liści, wprowadzają do wnętrza wyjątkowy klimat pełen harmonii i spokoju. Bardziej dynamiczne są natomiast motywy, takie jak: spękana powierzchnia betonowej ściany, abstrakcyjnie mieszające się z sobą kolory farb, strukturalna powierzchnia ściany. Fototapety marmur prezentują naturalne piękno struktury tego kamienia. Równie pięknie prezentują się inne kamienie i minerały - szary łupek, granit czy agat. Tego typu tapety sprawdzą się w salonie oraz biurze, z powodzeniem można je także stosować w klimatycznych lokalach komercyjnych.

Fototapety mur - industrialne inspiracje

Industrial to kierunek we współczesnej architekturze wnętrz, który szczególnie preferuje szare, betonowe ściany, strukturalny beton oraz cegłę. Przybrudzona biel, pełna gama szarości oraz grafit są idealnym tłem dla industrialnych mebli. Fototapeta w tym stylu będzie współgrała ze szkłem, metalem oraz drewnem. Ceglany mur to z kolei tło dla drugiego modnego dziś stylu - loftu. Obydwa style wykorzystują w aranżacjach przedmioty postarzane lub powstałe z surowców pochodzących z recyklingu. Spękana betonowa ściana o rustykalnym charakterze spodoba się wielbicielom grunge - który wyróżnia się buntowniczym podejściem do świata i emanuje swoja indywidualnością. Fototapety złoto to już zupełnie inna estetyka - nadają wnętrzu luksusowego charakteru, aury tajemniczości i romantyzmu. Spodobają się wielbicielom glamour, którzy w nietypowy sposób pragną zaznaczyć swoją indywidualność w tym elitarnym nurcie aranżacyjnym.

Fototapety na wymiar

Każdą fototapetę w kategorii POWIERZCHNIE & STRUKTURY można odpowiednio skadrować, aby dopasować ją do wnętrza własnego salonu lub pokoju. Przed zakupem można także sprawdzić, jak będzie się ona prezentowała w danym pomieszczeniu. Dzięki aplikacji, do której wgrywa się zdjęcie, można stworzyć podgląd fototapety nie tylko w domu, ale i w przestrzeni komercyjnej. Osobom, które pragną wyrazić swoją indywidualność, spodoba się aplikacja, w której daną fototapetę można poddać transformacji, skadrować i poddać efektom specjalnym, które zmieniają kolor obrazu. Z zamieszczonego przy każdym produkcie zdjęcia można wyciąć konkretny, interesujący zamawiającego fragment, lub pozostawić go w stanie nienaruszonym, w oryginalnym formacie. Te wszystkie opcje to jeszcze nie wszystko!

Rodzaj tapety

Do wyboru są trzy rodzaje tapet o różnych właściwościach:

  • TopTex - wykonana z tkaniny poliestrowej o grubości 190 µm. Jej dodatkowym atutem jest łatwy montaż, który umożliwia samoprzylepna warstwa pod spodem tapety. Ten rodzaj fototapety można przecierać na sucho, delikatną ściereczką.
  • fototapeta winylowa - powstała na bazie flizeliny o grubości 224 µm. Wyróżnia ją prosty montaż oraz piękne, nasycone kolory.
  • fototapeta zmywalna - bazą jest flizelina o grubości 370 µm. Została ona pokryta laminatem UV, który zabezpiecza kolory przed wyblaknięciem. Można ją przecierać na morko.
czytaj więcej