Fototapety graffiti i street art

Fototapety street art spodobają się osobom, które cenią sobie ekspresję emocji i pragną wyrazić swoją osobowość poprzez sztukę. Street art - czyli malarstwo uliczne, wykonywane jest na murach, parkanach a nawet na chodnikach. Artyści pragną przedstawić światu swój własny pogląd na życie i upiększyć smutne, szarie ulice miast. Duże, efektowne murale i nieco mniejsze graffiti malowane są farbami w sprayu.

Precyzyjne i realistyczne malarstwo uliczne przybiera nieraz formę niedbałą, buntowniczą, tzw. grunge. Na murach pojawiają się postacie z komiksów, fantazyjnie przedstawione zwierzęta oraz abstrakcyjne kompozycje barwne. Fototapety, które żywo naśladują graffiti, to krok w stronę osób pragnących przenieść tę uliczną sztukę do wnętrza własnego domu lub mieszkania.

Fototapety graffiti

Przedstawione na tapetach motywy graficzne, naśladują różne techniki plastyczne, między innymi: malarstwo szpachlą lub wałkiem, rysowanie kredą lub sprayem. Pojawiają się także kolaże, gdzie farby łączone są z wycinkami z gazet, a dekorem jest np. porwana na kawałki tektura. Obrazy są nieraz bardzo rozbudowane i skomplikowane, innym razem pojawia się motyw pojedynczy, powstały jakby za pomocą szablonu i farby w sprayu. Inną stylistykę prezentują motywy zaczerpnięty z komiksów, kreskówkowe, które prezentują rzeczywistość w sposób satyryczny i komiczny. Lecz graffiti to nie tylko sam obraz, ale i litery, które również prezentują wyrazisty styl twórcy. Fototapety street art to sposób na przedstawienie swojej indywidualności - wyrazistej osobowości. Dominują w otoczeniu kontrastami barwnymi i ekspresją motywów. Dlatego przed wyborem takiej tapety należy się dobrze zastanowić, aby pasowała ona do całego wystroju pokoju lub salonu. Fototapety grunge to zupełnie inna estetyka - styl niedbały, buntowniczy, który spodoba się odważnej młodzieży.

Fototapety na wymiar

Wzory fototapet graffiti można w łatwy sposób dopasować do własnych preferencji oraz potrzeb. W specjalnej aplikacji dany obraz można poddać edycji - np. zamienić jego barwną wersję na czarno-białą lub taką w kolorze sepii. Szerokie pole do popisu daje również opcja kadrowania motywu, który można wyciąć tak, jak w standardowym edytorze zdjęć. Istnieje także opcja obracania obrazu w prawo i lewo, w górę i dół. Taka dopasowana do potrzeb fototapeta może zdobić całą ścianę salonu lub tylko jej niewielką część. Dekor z powodzeniem zastąpi inne dekoracje, np. obrazy czy plakaty. Podczas wyboru odpowiedniego produktu, warto wziąć pod uwagę elementy występujące w danym pomieszczeniu. Kolorowa ściana to świetne tło dla stonowanych mebli, z kolei ta w stylu grunge - o stonowanych barwach - będzie idealnym tłem dla mebli kolorowych i designerskich.

Rodzaje tapet

W ofercie sklepu znajdują się trzy warianty tapet o różnych grubościach:

  • TopTex  - poliester o grubości 190 µm,
  • Fototapeta zmywalna - flizelina o grubości 370 µm,
  • Fototapeta Winylowa - grubość flizeliny 370 µm.

Każda z nich posiada gładką, matową powierzchnię, która pięknie oddaje kolory poszczególnych grafik. Łatwy montaż to szczególna zaleta, zwłaszcza w przypadku samoprzylepnej fototapety TopTex. 

czytaj więcej