Fototapety 3D czyli przestrzenne

Dzisiaj opiszę jedna z bardziej popularnych kategorii które są dostępnych w naszym sklepie topago.eu a mianowicie fototapety 3D. Dostajemy dużo pytań i spora część ludzi całkowicie różnie rozumie co kryje się pod tym właśnie hasłem. 

Fototapety 3D czyli przestrzenne

Pierwsze co przychodzi na myśl to efekt trójwymiarowy rodem z kina IMAX czyli obraz jakby „wychodzi” ze ściany dzięki czemu uzyskujemy niesamowity efekt przestrzenny. Drugim skojarzeniem jakie przychodzi mi do głowy to obrazy trójwymiarowe które widziałem kiedyś na linijkach szkolnych. Obraz imitował głębię a kiedy się nim poruszało ładnie można było zaobserwować ruch.

Na powyższym filmiku pokazany jest proces produkcji takich obrazów a dokładnie nazywa się to obraz lentikularny jednak jesteśmy w tym przypadku ograniczeni wielkością pojedynczej grafiki która oscyluje w granicach 1 metra kwadratowego no i ceną która nie jest mała i mówimy tutaj raczej o tysiącach aniżeli o setkach złotych. Wykonywaliśmy tego typu prace a pod spodem przykład realizacji dla firmy Radexstal.

(obrazek2)

Fototapety 3D perspektywa

Niestety jeśli chodzi o fototapety podobny efekt jest raczej nie osiągalny. Z drugiej strony nie wiem czy chciałbym aby cała ściana wirował mi przed oczami ;-) W każdym razie w haśle „fototapety 3d” kryje się efekt głębi oraz przestrzeni który uzyskujemy poprzez dobór odpowiedniego zdjęcia które optycznie powiększa nam przestrzeń. Tak więc wszelkiego rodzaju tunele, studnie, wejścia na molo oraz wąskie uliczki czyli wszędzie tam gdzie mamy uciekającą perspektywę w głąb uzyskamy pożądany efekt.

 Fototapety 3D – przestrzeń

Kolejny typ zdjęć które pozwolą nam poczuć przestrzeń to otwarte krajobrazy np. gór, morza lub głębia kosmosu. Każdy z tych motywów sprawi, że nasza ściana będzie wyglądała jak swoiste wrota do innego świata.

 Fototapety 3D – geometryczne

Kolejnych sposobem poczucia trzeciego wymiaru na ścianach jest wydrukowanie fototapety przestrzennej składającej się z brył geometrycznych, struktur sferycznych itp. Jednak jest to propozycja dla bardziej odważnych osób dla których efekt liczy się przede wszystkim a w tej kategorii naprawdę można zaszaleć aż można dostać oczopląsów ;-)

 Tak więc możliwości jest dużo i każdy znajdzie coś dla siebie. Mam nadzieję, że chociaż w minimalnym stopniu podpowiedziałem jakie są możliwości i co można osiągnąć decydując się na wyklejenie swojej ściany w salonie, kuchni czy przedpokoju fototapetą 3D.