Fototapeta Londyn - sposób na brytyjski

Chodzi Ci po głowie pomysł na pokój w brytyjskim stylu? Marzy Ci się prywatny widok na Picadilly Circus? A może zastanawiasz się jak uzyskać nastrój rodem z Londyńskiego Pubu, w którym w Camden Town tak często przesiadywała Amy Winehouse?  Brzmi świetnie, ale abstrakcyjnie? Nic bardziej mylnego ! Zainspiruj się i działaj.

 

Fototapeta Londyn - sposób na brytyjski

 

fototapeta londyn

 

Londyn – stolica Wielkiej Brytanii. Miasto z tradycjami. Skarbnica inspiracji dla artystów, designerów, projektantów mody, architektów wnętrz. Zaskakuje różnorodnością. Łączy w sobie klasyczne motywy z najnowszymi trendami. Wielka mieszanka kultur jest do zauważenia gołym okiem nie tylko na ulicach, ale własnie w wystroju wnętrz czy szeroko pojętym designie. Inspiracji jest wiele. Dzisiaj zaproponujemy Ci kilka motywów dzięki którym możesz zmienić swoje wnętrza nie do poznania.

Motyw miasta – i wszystko jasne

Najprostszym sposobem na zaznaczenie naszego zamiłowania do stolicy Wysp będzie wybór dekoracji bezpośrednio z motywem miasta. Odpowiednio dobrany wzór fototapety doda wnętrzu charakteru a jednocześnie nie będzie zobowiązywało do zmiany wystroju całego pomieszczenia. Zastanawiasz się jaki motyw? Jaki materiał? Spieszymy Ci z pomocą !

Fototapeta Londyn

Od niepozornych i klimatycznych londyńskich uliczek, aż po owiane sławą na całym świecie budynki i mosty. Będąc w Londynie człowiek ma wrażenie, że nie ma miejsca, które jest zwykłe i nudne. Każdy zakamarek zdaje się kryć w sobie wielki potencjał i jakąś tajemnicę. Tętnice życiem ulice nadają rytm i napędzają do działania i pogoni za własnymi marzeniami.

 

Tower Bridge - nasza realizacja
Tower Bridge – nasza realizacja

 Często wykorzystywanym motywem okazuje się być nocny widok z Tower Bridge.

 Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi na myśl zastanawiając się nad najbardziej popularnymi miejscami w Londynie to słynny budynek parlamentu wraz z Big Benem. Warto jednak pójść krok dalej i docenić inne urokliwe miejsca, lub wybrać niestandardowe rozwiązania. Kto powiedział, że nie można dobrze wykorzystać motywu mapy ?

fototapeta mapa
Kto powiedział, że mapa to dobry motyw jedynie do przewodników?

 

Może zdecydujesz się mieć mapę Londynu na całej ścianie, a może wybierzesz mniejszy wymiar i będzie to dla Ciebie motywacja do odwiedzenia ulubionych miejsc? Nic tak nie motywuje do podróżowania niż zaznaczenie już odwiedzonych miejsc kolorowymi pineskami czy samoprzylepnymi karteczkami. Wszystko zależy od Twojej kreatywności. Wyraź siebie !

Do wyboru masz całą bazę zdjęć ukazującą Londyńskie panoramy
Do wyboru masz całą bazę zdjęć ukazującą Londyńskie panoramy

 

Motywy

Nawet w deszczowy dzień kiedy cały świat wydaje się być czarno-biały na ulicach zawsze odznacza się to samo – czerwone piętrowe autobusy !

Naklejki z Londyńskimi ikonami? Prosty i estetyczny sposób na dekorację minimalistycznego wnętrza.
Naklejki z Londyńskimi ikonami? Prosty i estetyczny sposób na dekorację minimalistycznego wnętrza.

Wykorzystaj proste, jednokolorowe naklejki, żeby udekorować minimalistyczne wnętrze.

Możesz skorzystać z naszych propozycji :

Naklejka Londyn
Naklejka Londyn
Naklejka Londyn
Naklejka Londyn
Naklejka Londyn
Naklejka Londyn

 

Pint of beer?

Nie przekonało Cię bezpośrednie wykorzystywanie motywu miasta?  Co powiesz na urządzenie wnętrza w stylu londyńskiego pubu?

 Charakterystyczna zgniła zieleń, tekstury na ścianie, drewniana podłoga, meble stylizowane na niemalże antyki, skórzane obicia krzeseł i foteli, przytłumione światła. Idealny nastrój do relaksu ze znajomymi.

light-1

 Wydaje Ci się, że wystrój typowego Londyńskiego jest zbyt ponury i ciemny? Wiele osób, szczególnie z innych rejonów świata może odnieść takie wrażenie. Ale pamiętaj, że jest to charakterystyczny i dosyć „ciężki” styl. Jednak możesz sprawić, żeby wydawał się trochę lżejszy. Wybierz jaśniejsze meble. Postaw na więcej światła i zainwestuj w rośliny, które ożywią to wnętrze. Wnętrze pozostanie w tym charakterystycznym klimacie, jednak będzie ono mniej ordynarne.

 

God Save The Queen

Nie można zapomnieć o motywie, który pojawia się we wnętrzach bardzo często. Mimo, że to symbol narodowy, to trudno się nie zgodzić, że jest to też symbol całego stylu. Flaga.Często wykorzystywana na wszelkiego rodzaju dodatkach – pościelach, artykułach biurowych, lampach.

flaga

 

 Jeśli jednak nie masz głowy, żeby biegać za dodatkami i dogrywać wszystkie szczegóły, uczyń z tego motywu bazę. Tutaj również fototapeta, lub naklejka na szafę przesuwną będą świetnym wyjściem.

Możesz wybrać spośród wielu wzorów.

Postawić na klasykę

Klasyczna flaga UK
Klasyczna flaga UK

Wybrać wersję artystyczną

Grunge'owa wersja flagi UK
Grunge’owa wersja flagi UK

Albo designerską ilustrację

Flaga imitująca ilustrację na szarym papierze? W dodatku z motywem Tower Bridge? Czemu nie !
Flaga imitująca ilustrację na szarym papierze? W dodatku z motywem Tower Bridge? Czemu nie !

 


 

 

To tylko kropla w morzu możliwości. Przejrzyj naszą Londyńską galerię i wybierz coś dla siebie !

LONODN

Czytaj także: